U-Weekly Interview-Lee Joon Gi Heading for the Oscars?

ترجمه مصاحبه جونگی با مجله U-Weekly سنگاپور به همراه اسکن صفحات ^^

بفرمایید ادامه

لی جونگی به سوی اسکار پیش می رود؟

درسال۲۰۰۱ به لطف نمایشی در یک آگهی بازرگانی٬ لی جونگی( بازیگر ۳۴ ساله) وارد صنعت سرگرمی

شد.او ۱۶ سال در این صنعت بوده و ۱۳ سال تجربه بازیگری دارد.

در سریال پیشین« قلب سرخ» که با بودجه تولید زیادی ساخته شد؛ او با همتایان جوان تر از خودش احاطه شده بود. بنابراین  مسئولیت بزرگ بازیگر ارشد بودن رو بر عهده گرفت.

امسال در اولین فیلم هالیوودی خود «رزیدنت اویل»(بخش آخر از این سری فیلم)٬ او به گزارشگر ما گفت که خیلی از « مبتدی/تازه کار» شدن درحین فیلمبرداری در آفریقای جنوبی لذت برد.

در سال ۲۰۰۵فیلم شاه و دلقک و سریال دختر من  ثابت کرد که لی جونگی یک بازیگر پرکننده گیشه با شهرتی در حال افزایش در کل آسیاست.

پس از آن٬ او بدون توقف در سریالهای زیر کار کرد .سریال های مدرن  کره ای گرگ و میش(۲۰۰۷)٬قهرمان(۲۰۰۹)و دوهفته(۲۰۱۳).او همچنین به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد سریالهای تاریخی در ده سال گذشته  شناخته میشه. ایلجیمه(۲۰۰۸)٬آرانگ و دادرس(۲۰۱۲)٬تفنگدارچوسان(۲۰۱۴)٬دانشمند شبگرد(۲۰۱۵) و قلب سرخ  در سال گذشته

او قبلا  به میل واشتیاقش در میان شاخه های بازیگری٬ به واسطه اینکه عاشق تماشای فیلمها ی هنگ کنگیه اشاره کرد.

من عاشق فیلم های هنگ کنگی هستم؛ مثل « فیلم بدرود معشوقه من»(۱۹۹۳)به کارگردانیه کایگه چن و بازیه لسلی چیونگ مرحوم. آن(فیلم) تشویقم کرد تا رویای بازیگر شدن رو داشته باشم.

بنظر میرسه او دیگه نمی تونه با لسلی دوست داشتنی کار کنه. ما پرسیدیم از بین هنرپیشه  های طراز اول و فعال هنگ کنگی (چو یون فات٬اندی لائو٬تونی لیونگ) دوست دارد با کدام یک کار کند. «لی» یک چهره غیر قطعی نشون داد و گفت به جای انتخاب یک نفر برای کار کردن؛ آرزو میکنم که فرصت کار کردن در آسیا یا شرکت کردن در هرکدام از این تولیدات رو داشته باشم. اگر همه هنرپیشه های مرد و زن از کشورهای مختلف آسیا بتونن با هم در یک اثر٬ یک پروژه عالی٬ کارکنن این میتونه بهتر از هرچیزی باشه.

جدای از کنجکاوی٬  ما پرسیدیم آیا اوهمچنان همانقدر اشتیاق برای بازیگری دارد که وقتی جوان تر بود رویای تبدیل شدن به یک بازیگر حرفه ای را داشت؟

او گفت البته٬ بخاطر اینکه این سفر همیشه من رو راضی و خوشحال میکنه. حس می کنم مثل اینکه فقط زمانی که در حال فیلمبرداری هستم؛ می تونم این لذت رو حس کنم  و وقتی فیلمبرداری ندارم؛ واقعا احساس ناراحتی میکنم! چون فقط  در میان بازی کردن و به تصویر کشیدن شخصیت های مختلف احساس می کنم که زنده ام.

امیدوار به شرکت در آثار کشورهای مختلف

وقتی صحبت از تولیدات خارجی پیش می آید؛ نمی تونیم فیلم  برف پاک(۲۰۰۷) لی جونگی با تولید مشترک کره- ژاپن  و نقش افتخاری امسال او در فیلم هالیوودیه رزیدنت اویل(آخرین بخش از این سری فیلم) رو از دست بدیم.

ما فرض کردیم « لی» تصمیم گرفته که حرفه اش رو به سوی هالیوود پیش ببرد؛ اما او به سادگی گفت که به راحتی  از فرصت ها برای  کار کردن در دیگر تولیدات  بخاطر یک نقش هالیوودی دست نکشیده .

صادقانه من واقعا منتظر یک نقش از تولیدات هالیوودی نیستم و از دیگر تولیدات آسیایی دست نکشیدم. من همچنین دوست دارم در یک فیلم هنگ کنگی بازی کنم؛ بخاطر اینکه آنها بیشترین تجربه را در این ژانر(اکشن) دارند. بیشتر در فیلم های اکشن و تولیدات خارجی شرکت کردن هدف منه.

ماه گذشته جشن فستیوال جایزه اسکار بود. آن استیج برای او جایی است که بیشتر از همه آرزو دارد جایزه بدست بیاورد؟ او به شوخی جواب داد« اگر من به شدت سخت کار کنم و خوشبختانه جایزه اسکار رو ببرم؛ این بزرگتربن افتخار و منفعت برای من خواهد بود.اما در اون لحظه٬ من فقط میتونم روی پروژه بعدیم تمرکز کنم؛ شخصیت بعدیم و به دقت برای حرفه ام برنامه ریزی کنم. برای اطمینان از اینکه من در راه درست قرار دارم. من فقط امیدوارم به عنوان یک انسان و یک بازیگر به سرعت رشد کنم و به قوی ترشدنم ادامه بدم.

نفوذ ستاره

البته جاه طلبی او مخصوص به اسکار نیست.« لی» تحت تاثیر برنده  پارسال اسکار لئوناردو دی کاپر یو(۴۲سال) در فیلم «بازگشت» قرار گرفت.

من خیلی وقت پیش تحت تاثیر لئوناردو دی کاپریو قرار گرفتم. او یک هنرپیشه طراز اول  است و او در فعالیت های خیریه مختلفی  شرکت می کند.

«لی » در نقشهای قهرمانی بسیاری بازی کرده.او گفت هر کسی می تواند یک قهرمان باشد.در فیلم٬ ظاهرا قهرمان بیشتر در مشاغل دارای قدرت دنیا رو نجات میده. اما در واقعیت٬ کسانی که قدرت ندارند و مسئولیت و رسیدگی به دیگران رو برعهده دارند همچنین قهرمانند.

بنابراین آیا لی جونگی خودش رو یک قهرمان در نظر می گیره؟

بله٬ من یک قهرمانم؟حداقل برای طرفداران و تماشاچی هام.

خب آیا هیچ عمل قهرمانانه قابل ذکری هست که انجام داده باشی؟

معمولا برنامه هام رو علنی نمی کنم؟ بخاطر اینکه این کار(کارهای خیریه) باید در خفا انجام بشه.

ارشد در مقابل تازه کار

به طور قابل توجهی سال گذشته در سریال قلب سرخ که با بودجه زیادی ساخته شد؛«لی»ارشدترین بازیگر در میان تمام  بازیگران  و توسط همتایان جوانتر٬ مثل بازیگر نقش اول زن آیو (۲۳ سال) ٬نام جوهیوک(۲۳ سال)کانگ هانول(۲۷)بکهیون از اکسو(۲۴)و غیره احاطه شده بود.

به هرحا ل وقتی او به آفریقای جنوبی رفت؛ کار کردن در اولین فیلم هالیوودی اش رزیدنت اویل(بخش آخر از این سری فیلم) و آن  مجموعه ٬ این احساس را به او داد که انگار یک باره دیگه تازه کارشده .

البته من نسبتا تازه کار بودم؛ چون در مجموعه فیلمبرداری به عنوان یک بازیگر ارشد باید  نقش یک راهنما رو برای بقیه  داشته باشم و برای حفظ هماهنگی کشش٬ مراقب همتایان جوانتر باشم؛ که همه بتونن باهم کنار بیان.  

اما یکی از منافع کارکردن با همتایان جوان تر این هست که اون ها می تونن کلی بهم الهام ببخشن.

بطور مثال همکاری با آیو؛ چون او خواننده-آهنگ ساز و تولیدکننده است. او نقشش رو عالی انجام داد. من متعجب شدم که با این سن کم٬ او تونست از عهدش بربیاد.

احتمالا بخاطر اینکه طرفداران سنگاپوری مدت خیلی زیادی منتظر شدن؛ لی جونگی برای اولین بار (جهارم مارچ)با یک کنفرانس مطبوعاتی و تور آسایی اش«متشکرم»به سنگاپور آمد.شاهزاده چهارم مثل همیشه جذاب بود.

سلام در فرودگاه

وقتی «لی» در دوم مارچ وارد سنگاپور شد؛ با بقیه ستاره های کره ای تفاوت داشت. او عبور از گذرگاه مخصوص رو انتخاب نکرد. او خواست با صدها طرفدارش که به لابی آمده بودند ملاقات کند. طرفدارن محلی به مهربانی «لی» پاسخ دلپذیری دادند. آنها وقتی یک لحظه دیدنش خیلی هیجان زده شدند و برای خوش آمدگویی به اوپا که اون ها رو انقدر خوشحال کرد؛ شروع کردند به خواندن آهنگ «تو آفتاب منی».

دستیار فوق العاده

در پایان کنفرانس مطبوعاتی «لی» با خانم های گلف باز رقابت کرد. او ادعا کرد تازه دوماهه شروع کرده که یاد بگیره چطور گلف بازی کنه. اجراش بد نبود. البته او نتونست دفعه اول توپ رو در سوراخ بندازه ؛ اما با هدایت غیرحرفه ای تونست توپ رو داخل سوراخ  بندازه.

پادشاه طنازی

«لی» قبل و بعد کنفرانس  بسیار خوش مشرب بود. او مداوم مقابل دوربین ها با چشمک زدن و با دست قلب درست کردن طنازی کرد.

ادعا کمترین شباهت به یک شاهزاده

«لی» چهارمین شاهزاده(وانگ سو) در قلب سرخ ریئو٬ در رقابت با  شاهزاده هشتم کانگ هانول که سال گذشته از سنگاپور دیدن کرد؛ فکر می کند کمترین شباهت را به یک شاهزاده دارد. من فکر نمی کنم که خصوصیات یک شاهزاده رو داشته باشم؛ اما من شخصیت کانگ هانول (وانگ ووک) رو دوست دارم. او نجیب و قاطعه و منش یک شاهزاده رو داره.

حرکات جسمانی

او با موفقیت جذابیت زنانه و مردانه را داخل خودش ترکیب کرد؛ در نتیجه او  آهنگ محبوب «TT» از گروه دخترانه «Twice » را اجرا کرد و به آن مسلط بود.

آماده سازی مخصوص

لی جونگی ۱۵ آهنگ را کامل خواند؛ بجز آهنگ هایی که  به صورت تصادفی خارج خواند در « روز من» و یک آهنگ دیگه که با خواننده پاپ محلی جی جی لینز«سنگاپور ما» که  در روز استقلال سال۲۰۱۵ اجرا کرد. «لی » گفت او عمدا «سنگاپور ما» رو انتخاب کرد؛ او می خواست یک آهنگ محلی محبوب رو اجرا کند.

خواندن و رقصیدن

« لی» اظهار داشت که او واقعا خیلی فعال است. جمعه(چهارم) در استیج زنده  ۲ درفستیوال موسیقی قهرمانی زنان٬ «لی» آخرین اجرا کننده بود و او تور آسیایی خودش «متشکرم» رو اجرا کرد و ۱۵ آهنگ شامل «گانگ نام استایل» – یکی از آهنگ های «PSY»- خواند.

خیس و بدن نما

بخاطراشتیاق طرفدارن و بخاطر اینکه هوا بر روی استیج در هوای آزاد خیلی گرم و دم دار بود؛ لی جونگی مکرر درباره گرما بر روی استیج توضیح داد و دکمه های لباسش رو برای خنک شدن باز کرد؛ تا بالاخره او تصمیم گرفت دو بطری آب روی خودش بریزد تا خنک شود.

از روشهای آرام بخش برای درک کردن ستاره ها استفاده کنید. «zobao.sg»سری جدید چالش «انتخاب یک از دو» رو معرفی کرد! یک بازی ساده که شخصیت واقعی ستاره ها رو آشکار می کنه. بعضی از اونها خیلی قاطع هستند و کاملا محرمانه به سوالها جواب دادند؛ در صورتیکه  کوچکتر ها صریح تر بودند و انتخاب های سخت رو انجام می دادند؛ حتی  مرتب تقلب می کردند! بنابراین بعضی ها احساس می کردند هر کدام رو انتخاب کردن خیلی سخته و نزدیک بود یک شکست عاطفی داشته باشند! قبلا چیزی شبیه به این دیدین؟ برای جستجوی حقیقت با گوشه سرگرمی«zobao.sg» ملاقات کنید!

بازیگر غیرقابل باور:لی جونگی

شاهزاده چهارم  قلب سرخ لی جونگی٬ وقتی از سنگاپور دیدن کرد چالش «zobao.sg»«انتخاب یک از دو » رو پذیرفت. قبل از شروع چالش او اظهار کرد که او در تصمیم گیری زیاد خوب نیست و همیشه دودله؛ اما او او می دونه برای مردانه شدن باید قاطع باشه.

 

***ترجمه از فرشته عزیز*** 

مطلب پیشنهادی

NamooActors artistsxVogue2024 Leejoongi Part

پشت صحنه ی عکسبرداری بازیگرهای نامو برای مجله یVogue پارت جونگی با زیرنویس فرسی چسبیده …

Seoul music awards 240102

حضور جونگی در سئول موزیک اواردز به عنوان اهدا کننده جوایز بهترین اهنگ، تهیه کننده …

Thailand 240101 for Seoul music awards

سفر جونگی به تایلند برای جشنواره ی سئول موزیک اواردز به عنوان اهداکننده ی جوایز …

2 دیدگاه

  1. با این دو دلیش بدبختمون کرد ???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *